Bir Sabah Erkenden

1943 yılının puslu bir sonbahar sabahında Roma'da birbirine yabancı iki kadın göz göze gelir. Bir sabah erkenden aldığı bir telefon Daniele'in peşinde onu nereye sürükleyecektir?..

Responsive image
YAZAR
Müge Atalay Bayyurt
DOSYA BOYUTU
7,85 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786050821826

Bir Bir Sabah Erkenden kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Bir Sabah Erkenden kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Müge Atalay Bayyurt tarafından yazılmıştır.


1943 yılının puslu bir sonbahar sabahında, Roma'da birbirine yabancı iki kadın göz göze gelir. Chiara Ravello, işgal altındaki şehrin kaosundan büyükannesinin evine sığınmak üzeredir. Diğer kadın ise silah zoruyla, yanı başındaki kocası ve çocuğuyla toplama kampına sürüklenmektedir. İşte o anda, çocuğun yeğeni olduğunu söyler Chiara, annesi de oğlunu usulca öne iter; iki kadının da tek arzusu çocuğu kurtarabilmektir. Bu, hepsinin hayatını değiştirecek kırılma noktası olacaktır... 30 yıl sonra Chiara Roma'da içine kapalı, kendi halinde bir hayat sürmekteyken aklı hâlâ o çocukta, Daniele'dedir. Onunla yolları ayrıldığında hayatı parçalanmıştır. Bir sabah erkenden aldığı bir telefon, Daniele'in peşinde onu nereye sürükleyecektir?... Savaşın açtığı yaralar, aidiyet, aşk ve aile bağları üzerine, unutulmayacak bir roman... "Virgina Baily, savaş sonrası kayıpların ardından hayatta kalabilmek ve neredeyse mucizevi bir güçle kurulan bağlılıklar üzerine dokunaklı bir hikâye anlatıyor." -Kirkus Reviews- "İnanılmaz, korkusuz, esprili ve etkileyici bir hikâye; büyük, cömert ve kendinden emin bir anlatım." -Guardian- "Virginia Baily büyüleyici bir hikâye anlatıcısı." -Observer- "II. Dünya Savaşı'nın sebep olduğu ayrılıkların gölge düşürdüğü hayatlar üzerine güçlü ve dokunaklı bir roman." -Bookseller- (Tanıtım Bülteninden)İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 400Baskı Yılı: 2016e-Kitap: Sayfa Sayısı: 288Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Timaş Yayınları 


bir sabah uyanmışım erkenden tenime değip duruyor rüzgar aynada gülüyor yüzüm düşeş geliyor attığım ilk zar en keyifli gündüzüm günlerden, Pazar! (Taşova, 13.02.2011).