Gurur ve Önyargı

annemin ezbere bildigi kitap. okuyan herkesi bagimlisi yaptigi soyleniyor.. bbc de dizisi de yayinlaniyor belirli araliklarla.. yazin okumayi planliyorum..

Responsive image
YAZAR
Jane Austen
DOSYA BOYUTU
5,59 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786059691031

PDF formatında Gurur ve Önyargı. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Gurur ve Önyargı kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Jane Austen'ın cesaretini ve hiciv yeteneğini gözler önüne seren bu roman, 19. yüzyıldaki sınıfsal farklılıkları ve kadınların hapsedildiği ataerkil bakış açısını bir ailenin yaşamı üzerinden analiz ediyor. Gurur ve Önyargı'nın önemi, yazarın gözlem gücü ve ironisinin bir sonucu olarak toplumsal tüm eleştirileri bir aşk hikâyesinin arkasına gizlemeyi başaran kurgusudur. Okur, Darcy ile Elizabeth arasındaki ilişkinin izlerini sürerken taşralı aileler ve soylular arasındaki uçurumların boyutlarıyla da yüzleşir. Aynı zamanda ruhban sınıfındaki kişilerin ne ölçüde yozlaşabileceğine dair ipuçlarıyla karşılaşırız. Gurur ve Önyargı, kadınların evlilik konusunda söz söyleme ve miras hakkına karşı yazılmış değerli bir eleştiridir. Romandaki "kız kardeşlik" kavramı ve kardeşler arasındaki dayanışma, Jane Austen'ın, İngiliz Edebiyatı'nın önemli feminist kadın yazarlar arasında gösterilmesinin nedenlerinden biridir.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 414Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Zeplin Kitap 


Bence Güzel. Jane Austen - Aşk ve Gurur (Gurur ve Önyargı). Elizabeth'in davranışında da hem özsaygının uyandırdığı "gurur", hem de Darcy'nin züppeliği karşısındaki "önyargı" etkili olur.